picture
picture
picture
picture
picture
picture
picture
picture

Jaki najlepszy materiał na firany?


 

Firanki to bardzo uniwersalna i najczęściej wybierana dekoracja okienna. Z racji tego, że na rynku dostępnych jest wiele różnych wzorów, materiałów i przeróżnych opcji do wyboru, bardzo łatwo można wpaść w pułapkę.

 
Przy zakupie firanki, wybierając jej materiał, należy koniecznie zwrócić uwagę na jego uwarunkowania dotyczące zarówno prania jak i prasowania. Nie powinniśmy kierować się wyłącznie jej efektem wizualnym. 
 
 
Wybór materiału na firanki:
 
Żakard
Jest to dosyć praktyczny materiał na firanki. Bardzo często posiada on wzór roślinny, co może sprawdzać się w tradycyjnych wnętrzach. Dodatkowym jego atutem jest fakt, iż najczęściej nie wymaga on prasowania - po wypraniu należy go suszyć rozwieszonego na prosto lub od razu zawiesić na karniszu. Materiał ten dosyć mocno przepuszcza światło, w związku z czym sprawdzi się raczej na mało nasłonecznionych oknach.
 
Satyna
Bardzo modny materiał w ostatnim czasie. Dzięki swojemu połyskowi, stanowi on bardzo ładny efekt wizualny na oknie. Materiał ten jednak nie jest bez wad - bardzo się gniecie, w związku z czym trzeba go prasować. Nie polecamy, jeśli ktoś nie ma cierpliwosci i ceni sobie wygodę użytkowania.
 
Tafta
Materiał wizualnie podobny do satyny, sprawiający o wiele mniej problemów. Aby doprowadzić ją do stanu używalności, należy poświęcić jej o wiele mniej czasu niż satynie. W zależności od tego jak mocno pada światło i pod jakim kątem, tkanina potrafi się ładnie mienić i błyszczyć.
 
Organtyna
Bardzo zwiewny materiał na firanki. W oknie sprawia wrażenie niezwykłej delikatności. Posiada dość duży połysk.
 
Markizeta
Jest to materiał przypominający siatkę. Wykonany jest z poliestru i może mieć różnej wielkości "oczka" oraz ich gęstość. Im gęściej są one rozmieszczone, tym trwalsza jest tkanina. Dosyć dobrze się układa i nie defasonuje się.
 
Woal
Jeden z najbardziej trendy materiałów na firanki. Jego spektakularnym atutem jest fakt, iż przepuszcza on światło, chodź jest on nieprzejrzysty. Wyjątkowo ładnie prezentuje się on na oknie. Jest on łatwy w użytkowaniu. Dzięki swoim dobrym właściwościom, bardzo często wykorzystywany jest on do dekoracji okiennych w salonie, kuchni czy też pokojach dziecięcych. Ślicznie się układa, nadaje oknu świeżości i dobrze się prasuje. Godny polecenia.
 
 
Firanka to dobry pomysł na dekoracje okna. Chroni ona wzrok przed oddziaływaniem słonecznych promieni, jednocześnie nie zabierając zbyt wiele światła. Dzięki temu, iż mamy do wyboru wiele różnych materiałów i kolorów, mamy możliwość zakupu firanki dokładnie odpowiadającej naszym preferencjom. Jeśli chcemy połączyć przyjemne z pożytecznym, wystarczy dobrać materiał, który będzie zarówno użyteczny jak i śliczny pod kątem wizualnym.
 
 
Firanka z białego woalu wraz z lambrekinem kwiatuszki:
jaki material na firanki woal
   
Wyślij wiadomość bezpośrednio ze strony:O firmie        Lambrekiny        Firany        Nowości        Promocje        Cennik        Realizacja        Poradnik        Kontakt